دسته‌بندی نشده

معرفی انواع پارچه

پارچه ها دارای انواع مختلفی هستند .یکی از لازمه های دوخت لباسی زیبا ،استفاده از بهترین نوع پارچه برای مدل مدنظر می باشد.در ادامه به معرفی انواع پارچه می پردازیم.منظور از پارچه لایه ی انعطاف پذیری است که با الیاف طبیع یو مصنوعی در هم بافته شده اند.باتوجه به این تعریف هر کدام از الیاف ها نوع خاصی از پارچه را تولید می کنند .مثلا :

  • الیاف طبیعی پارچه های : ابریشم ، پنبه ،کتان و پشم
  • الیاف مصنوعی پارچه هایی شامل ریون ،نایلون و پلی استر
poshake_omde

1.پارچه نخی

پارچه ی نخی جز پارچه های پرطرفدار در بین مردم می باشد و منظور همان پارچه های پنبه ای است که مردم آنرا با نام پارچه نخی می شناسند.از ویژگی های پارچه ی نخی میتوان به :نرمی ، خنک بودن ، غیر حساسیت زا و.. اشاره کرد و همچنین پارچه های نخی هوا را از خود عبور می دهند که این خود باعث می شود در فصل بهار و تابستان انتخاب مناسبی برای جنس لباس های شما باشد.

انواع پارچه زنانه

2.پارچه کتان

پارچه ی کتان نوع دیگری از انواع پارچه می باشد که برای تولید آن از الیاف گیاه کتان استفاده می کنند. لباس هایی با جنس پارچه ی کتان در فصل بهار و تابستان به دلیل جدب بالای آب کاربرد زیادی دارند.پارچه ی کتان در هنگام شست و شو تغییر اندازه و سایز می دهد ،پس قبل از برش آن حتما باید شسته شود .از این نوع پارچه برای دوخت ،دستمال ،رو مبلی ،حوله ،پیش بند ،کیف و… استفاده می شود.

معرفی انواع پارچه

3.پارچه ابریشم

پارچه ی ابریشم از پیله ی ابریشم تولید شده است .این پارچه بسیار نرم و براق می باشد و در رنگ های مختلفی وجود دارد. توجه داشته باشید که پارچه ی ابریشم طبیعی بوی موی سوخته می دهد و از آن معمولا برای دوخت مانتو ، روسری و.. اشتفاده می شود.

انواع پارجه

4.پارچه ویسکوز

پارچه ویسکوز یا ریون از الیافی بافته شده که دارای پایه ی طبیعی و ماهیت گیاهی (سلولزی ) می باشند .از این پارچه برای دوخت لباس زنانه و مردانه استفاده می شود.لباس هایی که دارای جنس ویسکوز هستند به دلیل خنکی آن مناسب فصل بهار و تابستان می باشند.همچنین این پارچه دارای جذب رطوبت بالایی است و در برخی مواقع بیش از پنجاه درصد آنرا پنبه تشکیل می دهد.

پارچه ویسکوز

5.پارچه ی لی

پارچه ی لی یکی از شناخته شده ترین پارچه ها در بین مردم است البته منظور از آن پارچه ی جین است که به نام لی در میان مردم رواج دارد و دلیل آن هم ارائه دهنده ی این نوع پارچه ها توسط برند لی بود.پارچه ی جین بسیار شیک و زیبا است که اصلا از مد نمی افتد و با سلیقه ی اکثر افراد تناسب دارد .جین از بافتی پنبه ای تشکیل شده است که دارای ضخامت و استحکام بالایی است .

معرفی انواع پارچه ، پارچه لی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *